Siedem faktów o kwasie hialuronowym!

1. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w warstwie skóry właściwej. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, dlatego skóra staje się coraz cieńsza, bardziej wiotka, traci swoją elastyczność i jędrność. Zaobserwowano, że osoby po czterdziestym roku życia mają o połowę mniej kwasu hialuronowego w skórze niż dwudziestolatkowie.
2. Właściwością kwasu hialuronowego jest duża zdolność do przyłączania wody. Dzięki niemu skóra jest odpowiednio nawilżona i sprężysta.
3. Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jest wykorzystywany do wypełniania zmarszczek, modelowa twarzy oraz jej nawilżania, a także w redukcji zmian pourazowych czy spłyceniu blizn pooperacyjnych. Kwas hialuronowy stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, dzięki czemu pomaga spowalniać procesy starzenia się skóry.
4. W medycynie estetycznej wykorzystuje się dwa główne rodzaje kwasu hialuronowego. Pierwszy z nich – usieciowany – przede wszystkim stosowany jest jako wypełniacz. Drugi – nieusieciowany – najczęściej służy do nawilżania głębszych warstw skóry.
5. Efekty podania kwasu hialuronowego utrzymują się od kilku miesięcy do roku, w zależności od rodzaju i ilości produktu oraz predyspozycji skóry.
6. Ponieważ kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze człowieka, jest bardzo dobrze tolerowany.
7. Kwas hialuronowy ma postać żelu. Jest elastyczny, bardzo plastyczny i przezroczysty.