Mezoterapia skóry

Czym jest mezoterapia skóry?


Z wiekiem nasza skóra przestaje być jędrna i pięknie wyglądać. Z roku na rok na jej powierzchni pojawia się coraz więcej zmarszczek. Często robią się także przebarwienia. Czy jest jakiś sposób na spowolnienie procesu starzenia, przywrócenie skórze jędrności oraz perfekcyjnego wyglądu? Tutaj właśnie z pomocą może przyjść mezoterapia skóry.

Jest to zabieg, w którym wykorzystywany jest środek zawierający kwas hialuronowy oraz składniki takie jak witaminy, peptydy, krzem organiczny, argininę, aminokwasy i nie tylko. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest wiele preparatów, z łatwością można dobrać taki, który sprosta potrzebom danego pacjenta i będzie odpowiedzią na jego problemy. Dzięki niemu możliwa jest regeneracja oraz odnowienie skóry. Pozwala także nawilżyć ją, wygładzić oraz poprawić jej mikrokrążenie. Dzięki temu, że jest to niechirurgiczny, nieinwazyjny zabieg, od razu po jego wykonaniu można powrócić do codziennego rytmu dnia.

W jaki sposób wykonuje się Mezoterapię skóry?


Polega ona na wykonaniu serii nakłuć, przy pomocy cienkiej oraz krótkiej igły. Poszczególne nakłucia docierają na głębokość kilku milimetrów i są wykonywane w kilkucentymetrowych odstępach. Jeden zabieg trwa około 30-60 minut. Po jego wykonaniu skóra może być zaczerwieniona i może wystąpić obrzęk, jednak po kilku dniach te objawy ustępują.

Chcąc osiągnąć optymalne rezultaty, należy mezoterapię skóry wykonywać seriami w regularnych odstępach czasu. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie optymalne, trwałe efekty. Można stosować ją praktycznie na całym ciele – na szyi, twarzy, dekolcie, w okolicach oczu, na ramionach, brzuchu, udach i nie tylko.

Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że środek jest aplikowany bezpośrednio w miejsce, w których można zadbać o lepszą kondycję skóry, ponieważ straciła ona jędrność, widoczne są oznaki starości lub przebarwienia. Dzięki temu substancje dostają się bezpośrednio do skóry.

Czy mezoterapia skóry powoduje ból?


To pytanie zadaje wiele osób zainteresowanych poddaniem się temu zabiegowi. Niestety nie można podać jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy ma indywidualny próg bólu, przez co inaczej ją znosi. Uogólniając można powiedzieć, że wywołuje pewien dyskomfort. Większość pacjentów jednak twierdzi, że nie ma się czego obawiać.

Kiedy warto poddać się zabiegowi mezoterapii skóry?


Zabieg może być przeprowadzony zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet w każdym wieku. Dzięki niemu możliwe jest zagęszczenie skóry, poprawa jej jędrności, redukcja zmarszczek, wyrównanie kolorytu, wygładzenie jej struktury, nawilżenie oraz odżywienie.

Mezoterapia jest zalecana zatem w przypadku osób, których skóra ma widoczne pogrubienia, straciła dawna jędrność lub jest pokryta zmarszczkami. Jest to rozwiązanie zalecane również w przypadku przebarwień, ponieważ pomaga wyrównać koloryt skóry. Można stosować ją także, chcąc uzyskać efekt zmniejszenia blizn i rozstępów. Dzięki temu, że zabieg powoduje regenerację elastyny oraz warstwy kolagenowej, blizny na skórze mogą stać się dużo mniej widoczne.



co zawierają preparaty do mezoterapii


Stosowany jest innowacyjny preparat do mezoterapii – przeciwutleniacz, który działa wielokierunkowo. Zawiera kwas hialuronowy, idebenon, koenzymy, nukleotydy i kompleks witamin. Dzięki połączeniu tak wielu aktywnych składników zabieg daje widoczne efekty rewitalizacji skóry.
 Jak działa ?
Głęboko nawilża skórę.
Dotlenia ją.
Rozjaśnia skórę. Sprawia, że wygląda promiennie.
Zwiększa jej elastyczność.
Regeneruje naskórek, poprawia jego strukturę.
Spłyca drobne zmarszczki.
 Wskazania do mezoterapii:
Zabieg przynosi ulgę odwodnionej i niedotlenionej skórze, poszarzałej i z widocznymi oznakami zmęczenia czy stresu, a także z płytkimi zmarszczkami.
 Jak często wykonywać mezoterapię?
Aby uzyskać długotrwały efekt rewitalizacji skóry, najlepiej wykonać serię zabiegów mezoterapii preparatem (co 3-4 tygodnie).